همینک ازوب سایت خبری راه دانشجو بخوانید :

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس گفت: بنای دولت دوازدهم تعیین استانداران غیربومی است و این رویه در همه استان ها خواهد بود، مگر آنکه استثنایی وجود بیایید.


به گزارش آرانیوز، عبدالحمید خدری اظهار کرد: اگرچه سیاست دولت این نیست که خیلی نظرات مجامع نمایندگان استانی را در خصوص استانداری ها موردتوجه قرار دهد، ولی طی روزهای اخیر چندین بار واعظی رییس دفتر رییس جمهور با بنده در زمینه گزینه های استانداری تماس گرفته و بنده همراه خانم الماسی نماینده جنوب استان که در تهران بودیم، با برخی از گزینه ها هم نشست هایی داشته ایم. البته اقای سعادت همراه کمیسیون کشاورزی در ماموریت خارج کشور است و آقای شهریاری هم در تهران نبودند.

وی ادامه داد: اولویت ما عبدالحسین مقتدایی استاندار سابق هرمزگان و خوزستان می باشد که به دولت هم اعلام شده است. هدف ما این بود که حتی اگر دولت هم در خصوص این گزینه مقاومت نشان دهد، ولی سطح توقع نمایندگان و استان را در خصوص مدیریت ارشد متوجه شود، نه اینکه سراغ افرادی بروند که برای دوره کارآموزی و کسب تجربه به بوشهر می آیند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه بوشهر در دولت دوازدهم نیازمند ژنرال می باشد نه افراد تازه کار، خاطرنشان کرد: با توجه به ارتباطاتی که با دولت وجود دارد، خوش بین هستیم فردی با سابقه مدیریت ارشد، توسعه نگر و دارای شناخت از جغرافیا و چالش های استان برای استانداری تعیین شود تا با همراهی دولت، زمینه ساز تحرک و توسعه جدی تر در استان شود.

وی افزود: خوش بین هستیم دولت نظر نمایندگان را در این خصوص مورد توجه قرار دهد و گزینه های غیربومی دیگری هم که برای استانداری مطرح شده، در حد و اندازه مقتدایی هستند.

خدری درباره اینکه گزینه های غیر از مقتدایی چه افرادی می باشند؟ می گوید: چون ممکن است اعلام نامشان در مقطع فعلی مفید نباشد، اکنون اشاره ای به اسامی نمی کنم، ولی به نظر می رسد طی هفته آینده پرونده استانداری بوشهر به هیات دولت خواهد رفت.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در پاسخ به سوالی درباره مطرح شدن فتح الله حقیقی معاون سابق سیاسی امنیتی استانداری بوشهر برای جایگزینی سالاری گفت: ایشان هم از سوی وزارت کشور پیشنهاد شد و قرار بود یکشنبه پرونده اش به دولت برود، ولی به دلیل مخالفت برخی نمایندگان، از گزینه ها خارج گردیده است.

انتهای پیام/

این خبر به صورت اتوماتیک از دیگر وب سایت های درج گردیده است و راه دانشجو مسئولیتی در قبال انتشار خبر ندارد
[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما