همینک ازوب سایت خبری راه دانشجو بخوانید :

آراس-مریم کروشاوی

معصومه خنفری فرماندار شهرستان کارون در نشست خبری با اصحاب رسانه  ضمن بزرگداشت روز خبرنگار، با بیان اینکه خبرنگاران طبق رسالت خود مسئولین را از کم و کیف عملکرد خود آگاه می کنند و خدمات دولت را به مردم اطلاع رسانی می کنند گفت: بزرگترین نقش دنیای اطلاعات را اهالی رسانه انجام می دهند، هرچه نقش شما بیشتر باشد مسیر توسعه کوتاه خواهد شد، همانطور که دین اسلام تاکید بر اطلاع رسانی دارد  و اولین آیه (اقرا) بر پیامبر نازل شده است. شما هم نقش یک نبی یا همان آگاهی دهنده و به عنوان رسل در جامعه تعریف می شوید، لذا باید در این حوزه نهایت امانت داری را داشته باشید. مسئولین مدیون شما هستند زیرا بازوی و یاری دهنده ما در انجام عملکرد و اطلاع دهنده مردم از خدمات دهی دولت به مردم هستید. 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: خبرنگاران قشر روشنفکر جامعه هستند و انتظار می رود زنان توانمند جامعه را شناسایی و معرفی کنند تا مسئولین زمینه فعالیت آن ها را در جامعه آماده سازند. فرامانداری کارون تیم منسجمی را برای رفع معضلات مردم تشکیل داده است از رسانه ها می خواهیم تا به این تیم ملحق شوند و رسالت خود را در راستای توسعه جامعه مرفه ادا کنند. لذا باید مسئولیت عظیم رفع محرومیت های زنان در سمت مدیریتی  به درستی اجرا شود.

                        

فرماندار شهرستان کارون با اشاره به اینکه زنان در حاشیه شهرستان دارای مراتب بالای تحصیلی هستند و آمار گویای برتری تحصیلی نسبت به مردان را دارند عنوان کرد: خوشبختانه در شهرستان کارون نگاه خوبی به زن می شود، اما اعتراضاتی که در خصوص انتصاب من به عنوان یک زن در منصب فرمانداری یک شهر به گوش می رسید صرفا سنگ اندازی های سیاسی بود اما شیوخ مناطق مختلف از این امر استقبال کردند و تا کنون به هیچ مشکلی در این رابطه بر خورد نکردیم. 

دکتر خنفری تصریح کرد: اگر این جامعه با حضور زن در مناصب مدیریتی مخالف بود هیچگاه زنان در شورای شهر آراء برتر را کسب نمی کردند. بنابراین پی به این موضوع می بریم که گره کار جای دیگری است و نیاز به همکاری رسانه ها برای باز کردن این گره را داریم. 

وی با بیان اینکه شهرستان کارون دارای پتاسیل های بسیاری است اما متاسفانه توجه لازم به هیچکدام از آن ها در راستای ایجاد اشتغال و جذب گردشگر، نشده است، گفت: شهرستان کارون با جمعیتی بالغ بر ۲۰۰هزار نفر با قرار گرفتن در متداد ساحل، متاسفانه دربحث کشاورزی علی رغم ساحلی بودن از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری، یک هکتار هم سهم  نبرد؛ که  انتظار می رفت سهمی برای شهرستان‌ در نظر گرفته شود. در این امر نیز از استاندار قول گرفتیم تا در فازم دوم این طرح سهمی برای شهرستان کارون در نظر گرفته شود. 

                        

معصومه خنفری در پاسخ به اینکه با انتقال آب کارون موافق است یا خبر پاسخ داد: انتقال آب یکی از معضلات کارون است و فاضلاب منطقه غرب رودخانه‌ کارون که شرق اتوبان کوتعبدالله است بر اثر تخلیه آب فاضلاب آن بیش از پیش خواهد شد و به طبع آن آلودگی ها دو چندان نمایان می شود که در این صورت نمی توانیم بیش از حد کلر به آب بزنیم زیرا خود این ماده نیز بیماری زا است و برای شهروندان ایجاد مشکل می کند. 

دکتر خنفری با اشاره به اینکه در مدیریت آب دچار مشکل هستیم و هنوز هم نتوانستیم از آبیاری نوین در کشاورزی استفاده کنیم خاطر نشان کرد: فاضلاب اکنون در حال رها شدن در رودخانه کارون یا زمین های زراعی کشاورزان است که در رابطه با رفع ین معضل ۱۳۰میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است  تا فاضلاب و ‌پساب ها به تصفیه خانه انتقال داده شود و پس از انجام مراحل تصفیه، برای موارد زراعی استفاده شوند. 

این خبر به صورت اتوماتیک از دیگر وب سایت های درج گردیده است و راه دانشجو مسئولیتی در قبال انتشار خبر ندارد
[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما