همینک ازوب سایت خبری راه دانشجو بخوانید :

پس از انتقاد اعضای پارلمان افغانستان از آزادی مظنونان حمله به این مجلس، رئیس امنیت ملی این کشور به نمایندگان افغان گفت که این افراد بار دیگر بازداشت خواهند شد.


به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، هفته گذشته حدود پنج فرد مشکوک که برای ورود غیرقانونی به صحن عمومی پارلمان افغانستان تلاش می‌کردند توسط نیروهای امنیتی افغان دستگیر و بدون تحقیق و یا پیگرد قانونی آزاد شدند.

اعضای کمیسیون امنیت داخلی پارلمان افغانستان، «فضل هادی مسلمیار» رئیس سنای این کشور را متهم به تلاش برای آزادی این افراد کردند اما مسلمیار این موضوع را رد کرد.

در نتیجه تعدادی از نمایندگان افغان خواستار احضار «معصوم‌ستانکزی» رئیس امنیت ملی افغانستان برای پاسخگویی درباره چرایی آزادی غیرقانونی افراد مظنون حمله به پارلمان این کشور شدند.

رئیس امنیت ملی افغانستان با حضور در پارلمان افغانستان اعلام کرد که این افراد به قید ضمانت آزاد شده‌اند و قول داد که این افراد را دوباره بازداشت خواهد کرد.

«عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس پارلمان افغانستان نیز در واکنش به این موضوع اعلام کرد که اعضای کمیسیون امنیت داخلی مجلس، رئیس امنیت ملی و هیئت سنای این کشور باید بصورت مشترک به این موضوع رسیدگی کنند.

هفته گذشته «میرداد نجرابی» رئیس و حضرتعلی از اعضای کمیسیون امنیت داخلی پارلمان افغانستان تاکید کردند که مسلمیار با مظنون حمله احتمالی به پارلمان افغانستان همکاری می‌کند.

قبل از این نیز «لالی‌حمیدزی» و «ظاهرقدیر» رئیس سنای افغانستان و برادرش را به حمایت از مهاجمان انتحاری متهم کرده بودند.

منبع

این خبر به صورت اتوماتیک از دیگر وب سایت های درج گردیده است و راه دانشجو مسئولیتی در قبال انتشار خبر ندارد
[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما