همینک ازوب سایت خبری راه دانشجو بخوانید :

مدیر کل امور اجتماعی استانداری خوزستان: در روزهای آینده خبرهای خوشی برای سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری آرمان داریم/ 60 درصد از سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری  آرامان متعلق به خوزستان هستند

به گزارش آراس

مدیر کل امور اجتماعی استانداری خوزستان در گفت و گو با خبرنگار آراس با اشاره به سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری آرمان اظهار کرد: با توجه به اینکه تبعات اجتماعی به وجود آمده در خصوص برخی از موسسه های مالی و اعتباری مربوط به حوزه ی اجتماعی استانداری  است، توصیه می شود که سپرده گذارانی که  به دلیل درخواست مطالبات شان از این موسسات دچار مشکلاتی  شده اند، صبر و حوصله به خرج دهند و با دقت و دیدگاه تخصصی به این موضوع بیندیشند.

 محمد صادق کریمی کیا از پیگیری های مجدانه استاندار، مسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خوزستان در خصوص رفع مشکلات سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری آرمان خبر داد و افزود:باید بگویم که در حال حاضر من و دیگر مسئولان استان اوضاع و شرایط نامساعد این دسته از سپرده گزاران را به خوبی درک می کنیم، دغدغه های این افراد به حق و به جا است اما از سپرده گذاران گله مند خواهشمندم مراقب باشند تا رفتارهایی از آن ها سر نزد که موجب ایجاد اشباع و حاشیه هایی از این قبیل برای مسئولان خوزستانی نیز باشند.

وی خبر داد: در روزهای آینده خبرهای خوشی برای سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری آرمان داریم که تنها صبر و حوصله بیشتر سپرده گذاران را می طلبد تا فضای مطلوب تری را برای مسئولین پیگیر ایجاد کنند، لذا شاهد هستیم که تمام و کمال استاندار خوزستان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی وقت گذاشته اند که با هماهنگی بانک مرکزی این موانع به زودی خاتمه یابد و گره ای از مشکلات شهروندان باز شود.

کریمی کیا  با بیان اینکه موضوع اقتصادی بانک ها ملی است و دخالت در رفع موانع آن از عهده ی یک استان خارج است، اظهار داشت: با پیگیری های استاندار خوزستان، رییس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد کشور هماهنگی های لازم با بانک مرکزی انجام شده است، اما باید بدانیم که قوانین جاری بانک ها  در سطح ملی قرار دارند  و یک استان نمی تواند خارج چارچوب قوانین بانک ها تصیم بگیرد.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری بیان داشت: ایجاد فضای بی اعتمادانه نسبت به بانک ها به هیچ وجه درست و به صلاح کشور و استان نیست، و نباید اجازه دهیم که رواج پیدا کند، به این دلیل که  بانک ها به لحاظ اقتصادی وظایفی را بر عهده دارند که هندل کردن امور مالی شهروندان است. اگر بی اعتمادی در میان مردم و بانکها ایجاد شود و سپرده ها از بانک ها جدا شود، ممکن است بر روی نقدینگی و تورم تاثیرات منفی بگذارد. 

وی با اشاره به سود های بیش از حد معمول موسسه های مالی و اعتباری، خاطر نشان کرد: سود هایی که از بانک و موسسه های غیر مجاز به مردم می دهند، مخل سیاسیت های پولی و مالی دولت است، چرا که داشتن مجوز از بانک مرکزی موجب می شود تا از سیاست های پولی و مالی بانک مرکزی تبعیت شود، متاسفانه وقتی موسسه ای خارج از نظام پولی سیاست گذاری های بانک مرکزی عمل می کند در نظام پولی دولت اختلال ایجاد می کند و برنامه های دولت بلاتکلیف می ماند. 

دکتر کریمی کیا، اظهار کرد: استان خوزستان جز استان هایی است که بیشترین آسیب را در خصوص سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری  دیده است ، چراکه  ۶۰ درصد از سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری  آرامان متعلق به خوزستان هستند، که این امر  کار را برای مسئولان استانداری خوزستان سخت و مضاعف کرده است. اما مردم بدانند که قطعا دغدغه های آن ها دغدغه ی مسئولان است و در رفع مشکلات مالی  از تلاش دست بر نمی داریم.

خبرنگار: سارا محسنی

این خبر به صورت اتوماتیک از دیگر وب سایت های درج گردیده است و راه دانشجو مسئولیتی در قبال انتشار خبر ندارد
[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما