تکنولوژی خوب اســت اما هرگز مفهوم انسان را از بین نمی‌برد و جایگزین آن نمی‌شود. کنجکاوی انسانی همان چیزی اســت که برای رشد برندتان نیاز دارید.

با گذشت هر روز یک اتوماسیون و خودکار سازی جدید به سیستم‌ها وارد می‌شود و افرادی که سعی می‌کنند برندهای خود در شبکه‌های اجتماعی را بسازند با این میانبرها غریبه نیستند. این ابزارها در برخی از کسب و کارها نیز به خوبی جواب داده‌اند، اما در شبکه‌های اجتماعی چندان موفقیت آمیز نیستند.

اسکات ادی یک مشاور و سخنران کسب و کار اســت که دنبال کننده های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی دارد: ۱،۱۲ میلیون دنبال کننده در شبکه توییتر و ۲۳۳هزار نفر هم در اینستاگرام. او برای درآمد در دنیا سفر می‌کند و تجربه‌هایش را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارد. از نظر او کلید موفقیت حذف کردن ربات‌های اتوماسیون شبکه‌های اجتماعی و بهره گیری از کنجکاوی فردی اســت.

او می‌گوید: «وقتی در شبکه‌های اجتماعی پرسه می‌زنم، چه یوتیوب، چه اینستاگرام یا توییتر. معمولا با یک موضوع شروع می‌کنم و بعد مورد دیگری توجه مرا به خودش جلب می‌کند و سراغ آن می‌روم. بدون در نظر گرفـــــتن این که چقدر آن موضوع جدید مفید اســت یا نه، من زمانی را برای آن سپری می‌کنم و در واقع این حس کنجکاوی اســت که مرا از جایی به جای دیگر می‌برد.»

همین کنجکاوی اســت که تعداد دنبال کننده‌های ادی در شبکه‌های اجتماعی را افزون کرده اســت تا جایی که او بر بیش از ۱ میلیون دنبال کننده تاثیر می‌گذارد. بر اساس نظر ادی شما نمی‌توانید این حس کنجکاوی را با اتوماسیون انتقال دهید.

ادی در این باره می‌گوید:

«کنجکاوی ریشه‌ی شبکه‌های اجتماعی اســت و به رشد دنبال کننده‌های شما کمک می‌کند.»

پس چرا افراد همه چیز را در شبکه‌های اجتماعی خودکار می‌کنند؟ چون سریع اســت. انتشار موضوعات واقعی در زمان واقعی به تفکر، کار و وقت نیاز دارد. من نمی‌گویم که نباید از اتوماسیون اســتفاده کنید؛ آن هم زمان و مکان خودش را دارد. اما به جای آنکه اولویت اول شما باشد سعی کنید از وقت اســتفاده کنید و خودکارسازی کارها را به عنوان برنامه ثانویه و تحت شرایط اضطرار خود قرار دهید.

b4993b26 b2fa 4b40 8b9e 22cdb592be11 برای گسترش برند شخصی در شبکه های اجتماعی مانند یک فرد حقیقی رفـــــتار کنید

در ادامه با توما همراه شوید تا ۵ اســتراتژی که می‌توانید برای رشد بیشتر برند شخصی در شبکه‌های اجتماعی به کار بگیرید را برایتان بیان کنیم:

۱. به مربیان خود دقت کنید

به جای آنکه بطور سطحی چیزی را از مربی‌های خود یاد بگیرید به آنها دقیق‌تر و عمقی‌تر نگاه کنید. ببینید چه کسانی آنها را دنبال می‌کنند و به مکالمات آنها دقت کنید. این ها کسانی هستند که شما باید در دنیای واقعی با آنها ارتباط داشته باشید.

۲. محتوای تازه انتشار دهید

شاید این نکته حیاتی یا تازه‌ای به نظر نرسد اما افراد بسیاری هستند که محتوای یکسانی را بطور همزمان در شبکه‌های مختلف به اشتراک می‌گذارند. این کار یعنی شما محتوای تازه انتشار نمی‌دهید. هر پلتفرم متفاوت اســت و برای اهداف خاص خود طراحی شده اســت. یادتان باشد که قرار نیست با به اشتراک گذاشتن محتوای یکسان در شبکه‌های مختلف مخاطبینی که شما را در چند پلتفرم مختلف دنبال می‌کنند، کسل کنید. سعی کنید از تصــویر‌ها و محتوای غیر یکسان و روزهای متفاوت برای به اشتراک گذاشتن مطالب و موضوعات بهره بگیرید.

ffc062a1 ac9b 464d 98e3 24300eab1d1a برای گسترش برند شخصی در شبکه های اجتماعی مانند یک فرد حقیقی رفـــــتار کنید

۳. مانند انسان حقیقی رفـــــتار کنید

درست اســت که می‌خواهید کسب و کار و برند شخصی خودتان را رشد دهید، اما این بدان معنی نیست که دیگر خودتان نباشید. در ذهنتان مانع تراشی نکنید زیرا این کار زندگی واقعی شما را در زندگی دیجیتال تحت تاثیر قرار می‌دهد و آنها را از هم دور می‌کند. یادتان باشد که آنها یکی هستند.

۴. یک چیز جدید امتحان کنید

از شکستن قوانین نترسید، بخصوص در صنعتی که همه چیز به سرعت و یک شبه تغییر می‌کند. مثلا ادی در میان سفرهای کاری تصــویر‌هایی از زندگی شخصی‌اش را در اینستاگرامش به اشتراک می‌گذاشت و اتفاقا آن پست‌ها طرفداران بیشتری داشتند. کمی پس از آنکه به اطلاعاتی از زندگی خانوادگی‌اش به مخاطبین نشان داد، از او برای شرکت در یک کمپین سفر خانوادگی دعوت شد.

۵. سیاســت را کنار بگذارید

اگر بازار شما سیاســت نیست، سعی نکنید با درگیر شدن با موضوعات سیاسی به برند خود آسیب برسانید. برندهای بسیاری بوده اند که مشتری های بالقوه خود را تنها به دلیل فعالیت‌های سیاسی و جانبداری های خاص از دست داده‌اند. با وجود این که به دیدگاه‌ها و اعتقاداتمان باور داریم، اما باید مکان و زمان مناسبی برای اشتراک گذاری آنها پیدا کنیم، جای آنها شبکه‌های اجتماعی کسب و کار نیست.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته برای گسترش برند شخصی در شبکه های اجتماعی مانند یک فرد حقیقی رفـــــتار کنید اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما