همینک ازوب سایت رویدادی راه دانشجو بخوانید :

به نقل راه دانشجو : قرار هست سریعترین خودروی جهان آزمایش شود.

 این خودرو که Bloodhound Supersonic Car یا SSC نام گرفته ۱۰ سال تحت تولید بود و به همراهلاخره اکتبر امسال آزمایش خواهد انجام گرفت. به صورت حتم این آزمایش در سرعت پایین و برای بررسی طراحی خودرو انجام می شود.

 SSC برای نخستین مرتبه در فرودگاه نیوکوی در کورنوال آزمایش خواهد انجام گرفت.  طبق پلن ریزی این خودرو قبل از رسیدن به پایان این راه ۲۷۴۴ متری به حداکثر سرعت ۳۵۴ کیلومتر برتایم خواهد رسید. به صورت حتم به تدریج ودر آزمایش بعدی سرعت خودرو به ۱۶۰۰ کیلومتر برتایم خواهد رسید.

درهرحال ایده ساخت خودرو در سال ۲۰۰۷ شکل گرفت. SSC به وسیله جت حرکت می کند و دنبال از ساخت آن شکستن رکورد سرعت خودروها روی زمین هست.  نیروی محرکه  خودرو از تک موتور جت Eurofighter-Typhoon تامین می شود.

این خودرو توسط گروهی از کارشناسان مسابقات فرمول ۱ و آئرودینامیک و به همراه کمک مهندسان مکانیک و الکتریک ارتش سلطنتی انگلیس ساخته انجام گرفته هست.

به همراه توجه به طول ۱۹ و عرض ۳ کیلومتری خودرو، گروه ساخانومده بلود هاوند برای انجام آزمایش سرعت به همراهلای خودرو،  سراسر دنیا را جستجو انجامند تا صحرای معقول برای  آزمایش این خودرو را بیابند.  آنها صحرای هاکلسون پن در آفریقا  را برای این کار انتخاب انجامند.

این خودرو به همراه حداکثر سرعت خود می تواند ۱.۶ کیلومتر را در ۳.۶ ثانیه طی کند.  همچنین دارای سه واحد تولید کننده نیرو هست. یک جت رولز رویس EJ۲۰۰، تعداد راکت هیبرید نامو و یک موتور ۸ سیلندر سوپر شارژ جاگوار به همراه قدرت bhp۵۵۴.  این بخش ها پمپ اکسید کننده خودرو را به حرکت در می آورند. همچنین خودرو در ۵۵ ثانیه می تواند سرعت خود را از صفر به ۱۶۱۰ کیلومتر برتایم برساند. در این مدت زمان خودرو ۱۹ کیلومتر را طی خواهد انجام.

جالب آنکه چرخ های آن نیز در ثانیه ۱۷۰ مرتبه می چرخند.

منبع : بی بی سی

این رویداد به صورت اتوماتیک از دیگر وب سایت های درج گردیده هست و راه دانشجو مسئولیتی در قبه همراهل انتشار رویداد ندارد
[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما