همینک ازوب سایت رویدادی راه دانشجو بخوانید :

وزیر نفت گفت: من هیچ‌وقت نگفته بودم در بنزین خودکفا می‌شویم، روخانومامه کیهان در گزارشی گفته بود خودکفا انجام گرفتیم و خودش هم به همراهید پاسخگو به همراهانجام گرفت.

راه دانشجو – «بیژن خانومگنه» در جمع رویدادنگاران اظهار داشت: کارگروه‌هایی در وزارت نفت برای امضای قراردادهای به همراهلادستی صنعت نفت تشکیل انجام گرفته هست که برای بهره برداری پروژه‌ها نیست؛ ما برای هر کدام از میدان‎ها یک کارگروه تشکیل دادیم.
 
وی افزود: هر کدام از این کارگروه‌ها یک بخش فنی دارد که طرح توسعه میدان را بررسی و به همراه طرف خارجی مذاکره می‌کند و هنگامی که به تفاهم رسیدند به همراهید در شورای فنی که در سطح مدیریت پلن ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت هست، بررسی شود پس از آن اگر لازم انجام گرفت به شورای عالی مخاخانوم خواهد رفت.
 
این عضو کابینه دولت در خصوص اینکه “آیا وضعیت سیاسی پیش‌آمده برای قطر، تأثیری بر فعالیت ایران در میدان مشترک گازی پارس جنوبی خواهد داشت؟”، گفت: فعالیت ایران در پارس جنوبی، بر اساس روال و پلن‌ای که داشتیم ادامه خواهد داشت و مسئله خاصی در این به همراهره وجود ندارد.
 
* مذاکرات برای توسعه میدان فرزاد B به همراه هندی‌ها تمام نانجام گرفته هست
وزیر نفت در پاسخ به اینکه “گفته می‌شود مذاکرات به همراه هندی‌ها در خصوص طرح توسعه میدان گازی فرزاد B به نتیجه نرسیده هست و یک شرکت روس جایگزین شرکت هندی انجام گرفته هست”،  گفت: ما به همراه هندی‎ها بر سر توسعه فرزاد B و قیمت گازی که از ما برداشت می‌کنند به توافق نرسیدیم اما هنوز مذاکرات به همراه آنها تمام نانجام گرفته هست.
 
وی ادامه داد: برای این‌که وقتمان تلف نشود، دو راه موازی را دنبه همراهل می‌کنیم؛ به همراه شرکت گازپروم روسیه هم دربه همراهره میدان فرزاد B در حال گفت‌وگو و بررسی پیشنهاد آنها هستیم، دوم این‌که دوبه همراهره خودمان مطالعات میدان فرزاد B را آغاز انجامیم که اگر قرار انجام گرفت به‌روش دیگری میدان را توسعه دهیم مطالعات آن را داشته به همراهشیم و فرصت را از دست ندهیم.
 
* تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس هستمرار دارد
خانومگنه در پاسخ به اینکه “برخی مدعی انجام گرفتند تولید بنزین در پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس پس از بهره برداری کاهش یافته هست”، گفت: خیر، ما آن زمان هم گفتیم تولید مستمر آغاز انجام گرفته هست و همان جریان ادامه دارد و در حال تثبیت تولید در آنجا هستیم.
 
وی افزود: من هیچ‌وقت نگفته بودم در بنزین خودکفا می‌شویم، روخانومامه کیهان در گزارشی گفته بود خودکفا انجام گرفتیم و خودش هم به همراهید پاسخگو به همراهانجام گرفت.
 
وزیر نفت در پاسخ به اینکه “آیا حاضر هستید متن حکم و بحث‎های مطرح‌انجام گرفته در پرونده صادرات گاز به ترکیه را منتشر کنید تا ارتبه همراهط آن به همراه پرونده کرسنت مشخص شود؟”، گفت: اصل دهستان و تشریح آن را می‌توانیم توضیح دهیم، اما بحث حکم محرمانه هست و دو طرف نمی‌توانند آن را منتشر کنند، در اختیار گذاشتن این سندها به مراجع رسمی کشور هیچ مشکلی ندارد و می‌تواند در اختیار آنها قرار گیرد.
 
وی در خصوص صادرات نفت ایران به قاره اروپا تصریح انجام: پیش‌تر هم گفتم ما در صدد تنوع مشتریان نفتی خود هستیم، در طول تحریم ما پنج مشتری داشتیم و اکنون اضافه انجام گرفته و در حال افزایش هست، اما بدانید که قیمت فروش نفت خام ما به‎طور معمول به شرق دور افزایش از اروپهست.

این رویداد به صورت اتوماتیک از دیگر وب سایت های درج گردیده هست و راه دانشجو مسئولیتی در قبه همراهل انتشار رویداد ندارد
[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما