همینک ازوب سایت خبری راه دانشجو بخوانید :

کره شمالی همزمان با افزایش تهدیدهای نظامی آمریکا اقدام به برگزاری جشن ۱۰۵ مین سالروز تولد بنیانگذار این کشور (کیم جونگ سونگ) کرد. کیم جونگ سونگ رئیس جمهور اسبق و پدربزرگ رهبر فعلی کره شمالی است.

جشن تولد رهبر اسبق کره شمالی با رژه  ارتش، نمایش‌های نظامی زنان و نمایش به روزترین موشک‌های این کشور با حضور “کیم جونگ – اون” رهبر جوان این کشور برگزار شد.

کیم جونگ اون در این مراسم بزرگ حضور یافت و از نزدیک نظاره‌گر رژه نظامیان ارتش بود. دهها هزار عضو ارتش و زنانی با پوشش رنگی در این جشن شرکت کردند.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات کره جنوبی اعلام کرد که تعدادی از موشک‌های کره شمالی که در رژه امروز به نمایش گذاشته شدند، موشک‌های بالستیک قاره پیما هستند.

آمریکا طی هفته گذشته به سوریه حمله موشکی کرد و پس از این حمله ناو هواپیمابر خود را به سمت شبه جزیره کره حرکت داد. این اتفاق در حالی اتفاق افتاد که کره شمالی از آزمایش موشکی جدیدی خبر داده بود. آمریکا می‌گوید که اجازه آزمایش موشکی جدیدی را نخواهد داد.

“کیم ایل سونگ” اولین رهبر کره شمالی متولد ۱۹۱۲ میلادی است. دولت کره شمالی هر سال تولد وی را جشن می‌گیرد. کیم ایل سونگ رئیس جمهور ابدی کره شمالی است و رهبران بعد از او وارثان وی به شمار می‌روند.

رهبر کنونی کره شمالی نوه کیم ایل سونگ است که در سال ۲۰۱۱ در سن ۲۸ سالگی به قدرت رسید.

این خبر به صورت اتوماتیک از دیگر وب سایت های درج گردیده است و راه دانشجو مسئولیتی در قبال انتشار خبر ندارد
[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما