همینک ازوب سایت خبری راه دانشجو بخوانید :

به گزارش راه دانشجو : عرضه پرچم‌دار سامسونگ با دو تراشه مختلف هميشه نگراني‌هايي را در ميان هواداران اين برند و خريداران از بابت «خريد نسخه بهتر و سريع‌تر» ايجاد کرده است. سامسونگ گلکسي اس ۸ و اس ۸ پلاس را در آمريکا با تراشه اسنپ‌دراگون ۸۳۵ و در ساير نقاط دنيا از جمله ايران با تراشه اکسينوس ۸۸۹۵ ساخت خود عرضه مي‌کند اما کدام‌يک بهتر هستند؟ به‌تازگي نتايج دوام شارژ اين دو نسخه را برايتان در فارنت منتشر کرديم که در اين آزمون نسخه اکسينوس با اختلاف هرچند اندک بهتر عمل کرده بود اما حالا به بنچمارک‌هاي پردازشي و گرافيکي خواهيم پرداخت.

سامسونگ امسال نيز بار ديگر تأکيد کرده هر دو مدل از نظر عملکرد يکسان هستند اما براي اطمينان خوب است نگاهي به بنچمارک‌ها بيندازيم؛ هر چند که اين آزمون‌ها هميشه ديد دقيقي از عملکرد واقعي نخواهند داد.

اسنپ‌دراگون ۸۳۵ از هشت هسته سفارشي Kryo 280 در دو خوشه ۲٫۳۵ و ۱٫۹ گيگاهرتزي استفاده مي‌کند و اکسينوس ۸۸۹۵ از هسته‌هاي بازطراحي شده M1 Mongoose V2. هسته‌هاي اکسينوس در خوشه پرسرعت روي ۲٫۳ گيگاهرتز و در هسته‌هاي Cortex-A53 روي ۱٫۷ گيگاهرتز کلاک شده‌اند. در بخش گرافيکي نيز اسنپ‌دراگون از چيپ گرافيکي Adreno 540 و اکسينوس از نسخه ۲۰ هسته‌اي Mali-G71 استفاده مي‌کند. حال به سراغ بنچمارک‌ها برويم.

در آزمون پردازشي گيک‌بنچ نسخه اکسينوس در بخش چندهسته‌اي عملکرد بهتري دارد و نسخه اسنپ‌دراگون در بخش تک هسته‌اي. گرچه اختلاف‌ها در هر دو مورد ناچيز است. در آزمون ترکيبي AnTuTu نيز اکسينوس با اختلاف کمي پيشتاز است که البته اين اختلاف چندان تعيين کننده نيست.

در بخش آزمون‌هاي گرافيکي GFX و Basemark X اما به نظر مي‌رسد نسخه اکسينوس با چند فريم اختلاف عملکرد بهتري دارد و حداقل براي بازي کردن نسخه اکسينوس انتخاب علاقانه‌تري محسوب مي‌شود.

به اين ترتيب اگر از علاقمندان به گلکسي اس ۸ هستيد خيالتان راحت باشد که نسخه عرضه شده در ايران نه‌تنها نسبت به نسخه آمريکايي ضعيف‌تر نيست بلکه در بعضي آزمون‌ها از جمله گرافيک و باتري عملکرد بهتري هم دارد.

منبع : فارنت

این خبر به صورت اتوماتیک از دیگر وب سایت های درج گردیده است و راه دانشجو مسئولیتی در قبال انتشار خبر ندارد
[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما