همینک ازوب سایت خبری راه دانشجو بخوانید :

نام‌نویسی از داوطلبان نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ایران از ۲۲ فروردین / ۱۱ آوریل آغاز می‌شود و تا پنج روز ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری ادامه خواهد یافت.

به اعلام علی اصغر احمدی ، رئیس ستاد انتخابات ایران پس از پایان این فرآیند، شورای نگهبان حدود دو هفته صلاحیت نامزدها را بررسی کرده و پس از آن، اسامی نهایی نامزدها در ششم یا هفتم اردیبهشت اعلام خواهد شد.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران همزمان با پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد.

در حالی که بسیاری از احزاب و تشکل‌های نزدیک به اصلاح طلبان و اصولگرایان «میانه رو» می‌گویند از کاندیداتوری حسن روحانی در این انتخابات حمایت خواهند کرد، جریان‌های اصولگرا و از جمله ائتلاف جدید‌ «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» هنوز نامزد نهایی خود را مشخص نکرده‌اند. با این حال، برخی شخصیت‌های اصلاح‌طلب هم امکان معرفی یک کاندیدای مجزا در این انتخابات را محال ندانسته اند.

تاکنون حزب موتلفه اسلامی مصطفی میرسلیم و حامیان احمدی‌نژاد، حمیدرضا بقایی را به‌عنوان نامزدهای خود برای انتخابات ریاست جمهوری معرفی کرده اند.

با توجه به نظارت استصوابی شورای نگهبان ، حضور چهره‌های مخالف، منتقد و زنان به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ، عملا غیرممکن است.

این خبر به صورت اتوماتیک از دیگر وب سایت های درج گردیده است و راه دانشجو مسئولیتی در قبال انتشار خبر ندارد
[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما