همینک ازوب سایت خبری راه دانشجو بخوانید :

به گزارش آراس: فرمانده پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول پیش از ظهر امروز شنبه در آئین افتتاح این نمایشگاه که با حضور مسئولان برگزار شد، اظهار کرد: پرسنل نیروی هوایی در کنار سایر نیروهای نظامی و بسیج با اقتدار تجاوز دشمن را در ایام دفاع مقدس پاسخ داد. 

امیر سرتیپ دوم خلبان سیدحمیدرضا آشنا از عملیات کمان ۹۹ در نخستین روز از تجاوز دشمن بعثی به خاک میهن اسلامی به عنوان نمونه ای از اقتدار نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و افزود: نیروی هوایی در هشت سال دفاع مقدس ۱۶۰ هزار و ۵۳۵ سورتی پرواز عملیاتی علیه دشمن انجام داد.

وی، شمار عملیات های شکاری نیروی هوایی در هشت سال دفاع مقدس را روزانه بیش از ۵۶ سورتی پرواز و در هر ساعت بیش از دو پرواز عنوان کرد و گفت: نیروی هوایی در تمام عملیات دوران دفاع مقدس حضوری پر رنگ و موثر داشت. 

فرمانده پایگاه چهارم شکاری وحدتی افزود: نیروی هوایی با گذشت سالها از دوران دفاع مقدس، اکنون نیز در اوج اقتدار ایستاده است و با اتکا به توان و دانش علمی جوانان این مرز و بوم به موفقیت های چشمگیری در زمینه های مختلف نظامی دست یافته و همچنان رو به جلو در حرکت است. 

امیر سرتیپ دوم خلبان آشنا همچنین برپایی نمایشگاه هوایی راهیان نور در پایگاه چهارم شکاری دزفول را فرصتی برای نمایش توان و اقتدار نیروی هوایی دانست و گفت: این نمایشگاه در راستای انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل جوانان برای شانزدهمین سال برپا شده است.

وی با اشاره به استقبال خوب راهیان نور از این نمایشگاه در سالهای گذشته افزود: در سالهای گذشته و در مدت ۱۰ روز برپایی این نمایشگاه تا ۲۰۰ هزار نفر از مسافران نوروزی و کاروان های راهیان نور از آن دیدن کردند.

وی خواستار معرفی نمایشگاه هوایی راهیان نور پایگاه چهارم شکاری به عنوان «یادمان» دفاع مقدس شد و گفت: نمایشگاه بزرگ هوایی راهیان نور که در مسیر تردد کاروان های راهیان نور در استان خوزستان قرار دارد این ظرفیت را دارد که به عنوان یکی از یادمان های دفاع مقدس ثبت و معرفی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایشگاه هوایی راهیان نور که امروز با حضور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد از ۳۰ اسفند ماه تا ۱۱ فروردین ماه ۱۳۹۶ میزبان کاروان های راهیان نور و مسافران نوروزی است. 

در نمایشگاه هوایی راهیان نور پایگاه چهارم شکاری دزفول علاوه بر نمایش هواپیماهای جنگنده و شکاری انواع تجهیزات هوایی، نظامی و فرهنگی به نمایش در آمده است. همچنین هر روز، دو فرونده جنگنده در دو نوبت به اجرای نمایش هوایی می‌پردازند.

منبع: مهر

این خبر به صورت اتوماتیک از دیگر وب سایت های درج گردیده است و راه دانشجو مسئولیتی در قبال انتشار خبر ندارد
[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما